Servis lyží a snowboardů

v Brně

Profi servis Wintersteiger*****

Servis lyží a snowboardů má ve SKI centru dlouhou tradici, již od roku 1992. Začínali jsme na pásových bruskách KT technic. Od roku 2006/2007 jsme přešli na moderní stroje rakouské firmy Wintersteiger. Můžeme nabídnout špičkový servis, včetně strukturování skluznic na kameni a broušení hran technologií keramických kotoučů. Od sezóny 2013/2014 jako první v Brně máme pro voskování lyží stroj Wax Future, který využívají i závodníci. Před sezónou 2018/2019 jsme do servisu pořídili nový automatický stroj na broušení hran lyží a snowboardů Wintersteiger Trimjet II. Jsme autorizovaným servisním centrem firmy Winstersteiger, kategorie Racing servis*****.

Proč a jak často servisovat?

Hlavní důvod je komfort a bezpečnost jízdy. Správně nabroušené lyže perfektně drží i na zledovatělé sjezdovce. Srovnaná a nastrukturovaná skluznice zaručí snadnou ovladatelnost a vedení. Voskování, nejlépe na stroji Wax Future, zajistí ochranu a nekompromisní skluz. Adekvátně nastavené vázání je důležité pro bezpečnost lyžaře. Profesionálové doporučují broušení po cca 5 dnech lyžování. Před sezónou, na konci nebo průběžně dle potřeby.

 Vaše lyže mohou být jako nové!

broušení1

Pouze broušení keramickými kotouči nabídne opravdu ostrou hranu.

broušení

logo wintersteiger

Stroje v servisu

Wintersteiger Trimjet II

Na sezónu 2018/2019 jsme pořídili nový automatický stroj na broušení hran lyží a snowboardů, Wintersteiger Trimjet II. Stroj disponuje technologii Ceramic Disc Finish, díky které docílíme konzistentní kvality po celé délce hran lyží nebo snowboardů. Úhlujeme boční i spodní hranu dle přání zákazníků. Standardně 88° z boku, ale k dispozici jsou parametry i pro závodní broušení.

Wintersteiger Micro SB2

Kombinované zařízení určené k broušení brusným pásem, tvorbě struktury, odstraňování otřepů, studenému voskování a leštění. Na tomto stroji provádíme základní broušení hran a skluznic (finální broušení hran na Trimjet II). Strukturu skluznice u lyží a běžek provádíme na kameni, u snowboardů využíváme technologii Trizact 3M, která zajistí rovnoměrnou strukturu a výrazně zlepší kluzné vlastnosti.

Micro SB2

Wintersteiger Waxjet 93

Zařízení pro strojové voskování lyží/běžek/snowboardů za tepla. Zajistí rovnoměrné pokrytí skluznice voskem, její prohřátí a vykartáčování. Nevhodné pro „vyschlé“ skluznice (skluznice mají šedou barvu). V tomto případě doporučujeme ruční voskování žehlením, nejlépe voskovacím strojem Wax Future.

voskovačka

Wintersteiger Wax Future

Jedná se o bezkontaktní způsob hloubkové impregnace, kdy pojízdná tepelná lampa důkladně prohřeje skluznici lyže a umožní její dokonalé prosycení voskem.  Takto napreparovaná skluznice garantuje dlouhodobější ochranu lyže a účinnost vosku, než konvenčními metodami voskování. Důsledkem jsou pak lepší jízdní vlastnosti a ovladatelnost lyže. Nejlepší výsledky voskování lze dosáhnout s čerstvě přebroušenou skluznicí.

40middle

Seřizovačka Huber Electronic

Seřizování lyžařského vázání provádíme na elektronické seřizovačce, samozřejmostí je doklad o správném seřízení lyží. Pro seřízení využíváme normu DIN -> jednotná kalibrovaná stupnice nastavení vypínacích sil.

Detailní rozepsání servisních úkonů najdete v ceníku servisních služeb.

 

Ukázky naší práce

Si můžete prohlédnout na našem Facebooku.

Vánoční otevíračka

12. 12. 2019

Otevírací doba do konce roku

Komisní prodej

25. 9. 2019

Zboží do komise budeme přijímat od 9.12.2019