Servis lyží a snowboardů

v Brně

Servis Wintersteiger******

Servis lyží a snowboardů má ve SKI centru dlouhou tradici, již od roku 1992. Začínali jsme na pásových bruskách KT technic. Od roku 2006/2007 jsme přešli na moderní stroje rakouské firmy Wintersteiger. Můžeme nabídnout špičkový servis, včetně strukturování skluznic na kameni a broušení hran technologií keramických kotoučů. Od sezóny 2013/2014 jako první v Brně máme pro voskování lyží stroj Wax Future, který využívají i závodníci. Před sezónou 2018/2019 jsme do servisu pořídili nový automatický stroj na broušení hran lyží a snowboardů Wintersteiger Trimjet II. Pro letošní sezónu 2020/2021 přišly podstatné změny. Automat Wintersteiger Discovery S, seřizovačka Wintersteiger Speedtronic Pro a pásová bruska Iceberg Belt 350. Jsme autorizovaným servisním centrem firmy Winstersteiger, kategorie World Cup servis – automat******.

Proč a jak často servisovat?

Hlavní důvod je komfort a bezpečnost jízdy. Správně nabroušené lyže perfektně drží i na zledovatělé sjezdovce. Srovnaná a nastrukturovaná skluznice zaručí snadnou ovladatelnost a vedení. Voskování, nejlépe na stroji Wax Future, zajistí ochranu a nekompromisní skluz. Adekvátně nastavené vázání je důležité pro bezpečnost lyžaře. Profesionálové doporučují broušení po cca 5 dnech lyžování. Před sezónou, na konci nebo průběžně dle potřeby.

 Vaše lyže mohou být jako nové!

broušení1

Pouze broušení keramickými kotouči nabídne opravdu ostrou hranu.

broušení

logo wintersteiger

Stroje v servisu

Wintersteiger Discovery S

Na sezónu 2020/2021 jsme pořídili automatický stroj na broušení skluznic+hran lyží a snowboardů, Wintersteiger Discovery S. Stroj disponuje technologií širokého brusného kamene a keramických kotoučů, díky které docílíme perfektní kvality po celé délce skluznic+hran lyží nebo snowboardů. Úhlujeme boční i spodní hranu dle přání zákazníků. Standardně 88° z boku, ale k dispozici jsou parametry i pro závodní broušení.

Iceberg Belt 350

Nový stoj určený k broušení brusným pásem, tvorbě struktury, odstraňování otřepů, studenému voskování a leštění. Zde provádíme základní přípravu hran a skluznic (finální brus na Discovery S). Strukturu skluznice u lyží a běžek provádíme na kameni, u snowboardů využíváme technologii Trizact 3M (nebo kámen dle prohnutí snowboardu), která zajistí rovnoměrnou strukturu a výrazně zlepší kluzné vlastnosti.

Wintersteiger Waxjet 93

Zařízení pro strojové voskování lyží/běžek/snowboardů za tepla. Zajistí rovnoměrné pokrytí skluznice voskem, její prohřátí a vykartáčování. Nevhodné pro „vyschlé“ skluznice (skluznice mají šedou barvu). V tomto případě doporučujeme ruční voskování žehlením, nejlépe voskovacím strojem Wax Future.

voskovačka

Wintersteiger Wax Future

Jedná se o bezkontaktní způsob hloubkové impregnace, kdy pojízdná tepelná lampa důkladně prohřeje skluznici lyže a umožní její dokonalé prosycení voskem.  Takto napreparovaná skluznice garantuje dlouhodobější ochranu lyže a účinnost vosku, než konvenčními metodami voskování. Důsledkem jsou pak lepší jízdní vlastnosti a ovladatelnost lyže. Nejlepší výsledky voskování lze dosáhnout s čerstvě přebroušenou skluznicí.

40middle

Seřizovačka Wintersteiger Speedtronic Pro

Seřizování lyžařského vázání provádíme na elektronické seřizovačce, samozřejmostí je doklad o správném seřízení lyží. I bez parametrů lyžaře otestujeme, zda staré vázání funguje správně. Pro seřízení využíváme normu DIN -> jednotná kalibrovaná stupnice nastavení vypínacích sil.

Detailní rozepsání servisních úkonů najdete v ceníku servisních služeb.

 

Ukázky naší práce

Si můžete prohlédnout na našem Facebooku.

Otevírací doba říjen 2020

2. 10. 2020

Po-Pá 9-18h
Sobota 9-12h

Celosezónní půjčovné

1. 10. 2020

Výhodné půjčení lyží i kompletů na celou sezónu.