Servis lyží a snowboardů

v Brně

Profi servis Wintersteiger*****

Servis lyží a snowboardů má ve SKI centru dlouhou tradici, již od roku 1992. Začínali jsme na pásových bruskách KT technic. Od roku 2006/2007 jsme přešli na moderní stroje rakouské firmy Wintersteiger. Můžeme nabídnout špičkový servis, včetně strukturování skluznic na kameni a broušení hran technologií keramických kotoučů. Od sezóny 2013/2014 jako první v Brně máme pro voskování lyží stroj Wax Future, který využívají i závodníci. Před sezónou 2018/2019 jsme do servisu pořídili nový automatický stroj na broušení hran lyží a snowboardů Wintersteiger Trimjet II. Jsme autorizovaným servisním centrem firmy Winstersteiger, kategorie Racing servis*****.

Proč a jak často servisovat?

Hlavní důvod je komfort a bezpečnost jízdy. Správně nabroušené lyže perfektně drží i na zledovatělé sjezdovce. Srovnaná a nastrukturovaná skluznice zaručí snadnou ovladatelnost a vedení. Voskování, nejlépe na stroji Wax Future, zajistí ochranu a nekompromisní skluz. Adekvátně nastavené vázání je důležité pro bezpečnost lyžaře. Profesionálové doporučují broušení po cca 5 dnech lyžování. Před sezónou, na konci nebo průběžně dle potřeby.

 Vaše lyže mohou být jako nové!

broušení1

Pouze broušení keramickými kotouči nabídne opravdu ostrou hranu.

broušení

logo wintersteiger

Stroje v servisu

Wintersteiger Trimjet II

Na sezónu 2018/2019 jsme pořídili nový automatický stroj na broušení hran lyží a snowboardů, Wintersteiger Trimjet II. Stroj disponuje technologii Ceramic Disc Finish, díky které docílíme konzistentní kvality po celé délce hran lyží nebo snowboardů. Úhlujeme boční i spodní hranu dle přání zákazníků. Standardně 88° z boku, ale k dispozici jsou parametry i pro závodní broušení.

Wintersteiger Micro SB2

Kombinované zařízení určené k broušení brusným pásem, tvorbě struktury, odstraňování otřepů, studenému voskování a leštění. Na tomto stroji provádíme základní broušení hran a skluznic (finální broušení hran na Trimjet II). Strukturu skluznice u lyží a běžek provádíme na kameni, u snowboardů využíváme technologii Trizact 3M, která zajistí rovnoměrnou strukturu a výrazně zlepší kluzné vlastnosti.

Micro SB2

Wintersteiger Waxjet 93

Zařízení pro strojové voskování lyží/běžek/snowboardů za tepla. Zajistí rovnoměrné pokrytí skluznice voskem, její prohřátí a vykartáčování. Nevhodné pro „vyschlé“ skluznice (skluznice mají šedou barvu). V tomto případě doporučujeme ruční voskování žehlením, nejlépe voskovacím strojem Wax Future.

voskovačka

Wintersteiger Wax Future

Jedná se o bezkontaktní způsob hloubkové impregnace, kdy pojízdná tepelná lampa důkladně prohřeje skluznici lyže a umožní její dokonalé prosycení voskem.  Takto napreparovaná skluznice garantuje dlouhodobější ochranu lyže a účinnost vosku, než konvenčními metodami voskování. Důsledkem jsou pak lepší jízdní vlastnosti a ovladatelnost lyže. Nejlepší výsledky voskování lze dosáhnout s čerstvě přebroušenou skluznicí.

40middle

Seřizovačka Huber Electronic

Seřizování lyžařského vázání provádíme na elektronické seřizovačce, samozřejmostí je doklad o správném seřízení lyží. Pro seřízení využíváme normu DIN -> jednotná kalibrovaná stupnice nastavení vypínacích sil.

Detailní rozepsání servisních úkonů najdete v ceníku servisních služeb.

 

Ukázky naší práce

Si můžete prohlédnout na našem Facebooku.

Stěhujeme se!!

13. 7. 2020

O 50m vedle na Jana Babáka 11

Prázdniny – !!ZAVŘENO!!

1. 7. 2020

Přes prázdniny zavřeno